![]() |
Netanyahu (Wikipedia) |
Als niemand in actie komt zal de genocidale machine dus - waarschijnlijk op tot nog toe niet vertoonde beestachtige manier - weer in actie komen. Eigenlijk had ik dat gisteren al gemeld, al had Netanyahu toen nog niet gezegd dat hij het bestand gaat opzeggen. Maar het was al ernstig genoeg na Trumps dreigement. Het maakte alleen geen indruk. De media namen het kennelijk niet erg serieus, of wisten er geen raad mee.
Vandaag meldt al-Jazeera dat het in Gaza anders is. Er heerst daar nu angst en dat lijkt me niet overdreven. Het wordt waarschijnlijk een gigantische moordpartij zoals we nog niet eerder hebben gezien.
Het was natuurlijk ook een beetje ondoorzichtig doordat Hamas had aangekondigd dat ze de overdracht van gijzelaars hadden gestopt totdat Israel zich aan de afspraken zou houden. Daar zat mijns inziens een zekere logica in. Er waren namelijk tenminste 25 doden gevallen ondanks het bestand. Verder waren er volgens het media bureau van Gaza 12.000 trucks met hulpgoederen beloofd, waarvan er 8.500 waren gekomen, 50 trucks met brandstof per dag (waarvan er slechts 15 waren gesignaleerd), 60.000 mobiele huizen (waarvan er geen enkele was geleverd) en 200.000 tenten (waarvan er 20.000 waren aangekomen).
Geen opmerkingen:
Een reactie posten